Крім того, у травні-червні 2017 року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, оскільки фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року. Особливо помітно це було у великих містах. Уряд узяв до уваги й цей аргумент.

Мінсоцполітики повідомляє, що на новий опалювальний сезон 2017/18 рр. — із 1 жовтня 2017 року — під час розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартали 2017 року, а на неопалювальний період — із 1 травня 2018 року — за III і IV квартали 2017 року.

Зокрема необхідність таких дій пояснюється численними зверненнями від громадян, які змінили місце роботи й почали отримувати нижчу заробітну плату. Тому Уряд відреагував на запити суспільства та вніс зміни до програми житлових субсидій.

Також Уряд наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання цих послуг.

«Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки що низьким. А там, де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним — сім’я стільки не споживає. То чому повинна платити за нормативами? Уряд проаналізував ситуацію та наблизив соціальні нормативи газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги», — повідомляє Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, у яких немає лічильників на газ і які не є субсидіантами. Такі особи платитимуть менше.

Рішенням Уряду унесено зміни й до постанови КМУ «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» від 23.03.2016 р. № 203.

Із 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

  • на газову плиту (приготування їжі) — 3,3 м3 на особу;
  • на газову плиту (приготування їжі та підігрів води) — 5,4 м3 на особу;
  • на газову плиту й водонагрівач — 10,5 м3 на особу.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»