Якщо рішенням комісії ДФСУ платнику відмовлено в реєстрації ПН/РК у ЄРПН, таке рішення ним може бути оскаржене в адміністративному порядку, визначеному п. 56.23 ПКУ, або в судовому порядку з урахуванням строків давності, установлених ст. 102 ПКУ відповідно до п. 56.18 ПКУ.

Водночас коригування податкової та бухгалтерської звітності не проводиться, оскільки факт призупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не спростовує здійснення платником господарських операцій і дати виникнення першої події, що підтверджується первинними документами, ведення яких передбачено законодавством.

Такий висновок зробило ГУ ДФС у Дніпропетровській області в ІПК від 16.08.2017 р. № 1616/ІПК/04-36-12-01-16.

Крім того, у цій консультації податківці попереджають:

  • якщо при одній із указаних вище подій у платника в системі електронного адміністрування сума, визначена відповідно до п. 2001.3 , є меншою за суму ПДВ у ПН/РК, що була призупинена, то платник зобов’язаний перерахувати потрібну суму коштів зі свого поточного рахунка на свій рахунок у СЕА ПДВ. Тобто, зважаючи на те що перебіг строку реєстрації переривається на період призупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН та відновлюється з дня припинення процедури призупинення їх реєстрації, платник повинен забезпечити потрібну суму ліміту в СЕА на момент прийняття будь-якого рішення (комісії ДФСУ, за результатами апеляційного чи судового розгляду) про їх реєстрацію для упередження порушення строків такої реєстрації;
  • виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках — покупця товарів/послуг.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»