Мінфін пропонує усунути схеми оптимізації оподаткування із залученням суб’єктів господарювання, що експортують придбану у с/г підприємств продукцію, закуплену в населення. Найчастіше такі схеми застосовують за операціями з продуктами рослинного походження, такими, як горіхи, гриби та ягоди.

Експортери вказаних продуктів зазначають, що придбали горіхи або ягоди у фізосіб, які виростили їх на власних земельних ділянках, тому їх доходи не підлягають обкладенню ПДФО. Проте результати перевірок установлюють факти закупівлі у фізосіб таких продуктів в обсягах, які практично неможливо виростити, зібрати безпосередньо на власних земельних ділянках або взагалі фізично неможливо виростити на таких ділянках (лісові гриби, ягоди).

Для боротьби з податковим шахрайством запропоновано доповнити ст. 170 ПКУ пунктом 170.13, яким визначається порядок нарахування та сплати ПДФО від продажу населенням заготівельним організаціям с/г продукції, самостійне вирощування якої не підтверджено в порядку, установленому пп. 165.1.24 ПКУ, і доходів від продажу зібраних у лісі рослин, квітів, горіхів, ягід, грибів.

Відповідний проект Закону «Про внесення змін до статті 170 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування доходів від продажу населенням сільськогосподарської продукції» оприлюднено Мінфіном для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту можна подати до 7 вересня.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»