Мінфін оприлюднив Проект Закону України «Про внесення змін до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Цим проектом передбачається пп. 201.16.4 ПКУ доповнити підпунктом «в» такого змісту:

«в) не прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або не надіслано таке рішення платнику податку у термін, визначений абзацом сьомим підпункту 201.16.3 цього пункту».

Тобто якщо зі спливом 5-ти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень і копій підтвердних документів, комісія ДФС не надіслала платнику ПДВ рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН, то відповідна ПН/РК вважатиметься зареєстрованою в ЄРПН.

Для платників ПДВ, які відповідають блокувальним критеріям, це дуже позитивне нововведення. Адже, як свідчить практика, 5-денного строку для розгляду комісією ДФС замало. Тож ця норма значно підвищить шанси, що ПН/РК буде зареєстрована в ЄРПН.

Зауваження та пропозиції стосовно змісту цього проекту Мінфін прийматиме протягом місяця з дня його публікації.

Текст цього законопроекту опубліковано на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»