У ДФС поцікавилися: чи дозволено провадити комерційну діяльність у сфері надання послуг зі змішування (приготування) алкогольних і слабоалкогольних коктейлів для різноманітних суб’єктів ресторанного господарства з метою їх подальшої реалізації через драфт-стійки на території відповідних суб’єктів ресторанного господарства без ліцензії на відповідний вид діяльності?

Контролери надали відповідь, що в будь-якому разі закладам ресторанного господарства та спеціалізованим відділам підприємств, що мають статус закладу ресторанного харчування, підприємствам з універсальним асортиментом товарів для продажу коктейлів із використанням алкогольних напоїв необхідно мати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Водночас під час передання алкогольних напоїв суб’єкту господарювання (виробнику коктейлів) право власності на них переходить до одержувача. Такі операції розглядаються як операції з продажу та можуть здійснюватися лише за умови наявності ліцензії.

До того ж чинним законодавством не передбачено надання послуг із приготування підакцизних товарів (коктейлів) юридичними та фізичними особами закладам ресторанного господарства.

ІПК ДФС від 10.08.2017 р.
№ 1556/Т/99-99-12-01-01-14/ІПК

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»