Згідно зі ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (даліЗакон № 1105), допомога на поховання надається в разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні.

Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону № 1105, допомога на поховання застрахованої особи призначається сім’ї померлого чи особі, яка здійснила поховання, на підставі свідоцтва про смерть, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради.

Зважаючи на вказані норми чинного законодавства, допомогу на поховання отримує особа, яка здійснила поховання, на підставі оригіналу свідоцтва про смерть, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану, та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть (у разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської ради — довідки).

Лист ФСС з ТВП
від 13.06.2017 р. № 5.2-28-1071

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»