Особливий порядок стягнення податкового боргу платників податків — фізичних осіб порівняно з порядком погашення податкового боргу юридичних осіб установлено п. 87.11 ПКУ. Водночас зазначена норма не встановлює особливостей щодо моменту, з якого в податкового органу виникає право на стягнення податкового боргу. Зокрема не передбачено особливостей щодо направлення платникові податку — фізичній особі податкової вимоги як умови для виникнення права на примусове стягнення податкового боргу, передбаченої п. 95.2 ПКУ.

Отже, фізичним особам податкова вимога надсилається в тому самому порядку й із тих самих підстав, що й платникам податку — юридичним особам.

Зазначене випливає зі змісту ст. 59 ПКУ, яка передбачає уніфіковані правила направлення податкових вимог усім платникам податків.

При цьому згідно з п. 95.2 ПКУ стягнення коштів і продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 к.дн. із моменту надіслання такому платнику податкової вимоги.

Таким чином, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з фізичної особи — платника податків виникає через 60 к.дн. із моменту надіслання такому платнику податкової вимоги.

Ухвала ВАСУ від 05.07.2017 р.
№ К/800/24410/16

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»