Із 24.07.2017 набрала чинності постанова КМУ «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» від 24.05.2017 р. № 483 (далі Постанова № 483).

Про це Державна регуляторна служба в роз’ясненні на своєму сайті інформує щодо обов’язковості застосування Постанови № 483.

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним і/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою КМУ (пп. 266.4.2 ПКУ).

Аналогічні вимоги встановлені абз. 2 п. 284.1 ПКУ. Так, органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним і/або фізичним особам за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Тож, ПКУ не передбачає обов’язку для органів місцевого самоврядування приймати рішення про встановлення місцевих податків і зборів, а також пільг зі сплати податків за встановленою формою.

Водночас зазначені вище вимоги ПКУ встановлюють вимоги щодо подання органами місцевого врядування інформації про встановлені податки та пільги за формою, затвердженою Постановою № 483.

Таким чином, органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про встановлення ставок і пільг зі сплати земельного податку та рішення про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за будь-якою формою, проте інформацію щодо них зобов’язані подавати до ДФС винятково за формою, установленою Постановою № 483.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»