Мінфін затвердив зміни до блокувальних критеріїв для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567.

З огляду на ці зміни, перший блокувальний критерій тепер звучатиме так:

  • обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПН/РК, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 р. в отриманих ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у ПН/РК, зареєстрованих із 01.01.2017 р. у ЄРПН,

та

  • переважання в такому залишку (понад 75 % загального такого залишку) товарів із кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС,

та

  • відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в ПН, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Також уточнено, що письмові пояснення та копії документів платник податку подає до ДФС в електронному вигляді.

Указані зміни затверджено наказом Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567» від 21.07.2017 р. № 654. Наказ чинний із 12.08.2017 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»