Податковий кредит — це сума, на яку платник ПДВ має право зменшити податкове зобов’язання звітного (податкового) періоду з ПДВ. Оскільки мовиться про кошти, які недоотримує держбюджет, і зважаючи на те що ПДВ, мабуть, перший зі списку податків, у якому працюють різні схеми ухилення від оподаткування, — контролери приділяють податковому кредиту надто багато уваги. Через це платникам ПДВ потрібно бути підготовленими й добре знати правила визнання податкового кредиту.

Зокрема в питанні формування податкового кредиту слід дотримуватись операцій і підтвердних документів, які надають право на його визнання. Важливим є й питання щодо моменту визнання податкового кредиту, адже для окремих операцій установлена своя дата визнання податкового кредиту.

З огляду на нещодавні зміни, особливо актуальним є також питання щодо того, як на формування податкового кредиту впливає процедура призупинення реєстрації в ЄРПН податкових накладних. Також не менш важливо було з’ясувати, як помилки в ПН упливають на визнання податкового кредиту.

Саме тому минулий тиждень ми присвятили темі «ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ».

Тож ви мали змогу ознайомитися з такими матеріалами:

Більше матеріалів про податковий кредит ви знайдете в рубриці «Аналітичні матеріали» – «ПДВ» – «Податковий кредит».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»