Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Ці зміни вдосконалюють функціонування електронної системи закупівель ProZorro.

По-перше, ухвалена постанова дозволить створити умови для використання системи ProZorro державними, комунальними та казенними підприємствами, на якi не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі».

По-друге, постанова збільшує кількість випадків, у яких оператор авторизованого електронного майданчика повертає плату учаснику тендера, а адміністратор повертає виплату оператору авторизованого електронного майданчика.

Раніше передбачалося повернення коштів, сплачених за участь у процедурі закупівлі, лише в разі скасування торгів або визнання їх такими, що не відбулися, до моменту розкриття тендерних пропозицій. Але, як свідчить практика, трапляються випадки, коли замовники скасовують процедури закупівель із незалежних від учасників причин і після розкриття пропозицій. Тоді учасники, що якісно підготували свої пропозиції, втрачають кошти, сплачені за участь у закупівлях. У таких випадках було б доречно повертати кошти. Унесені зміни дозволять забезпечити більш справедливі та привабливі умови участі бізнесу в процедурах закупівель.

До того ж прийнята постанова вносить уточнення в законодавство щодо ПДВ. Він ураховується в оплаті учасника й оператора авторизованого електронного майданчика.

За повідомленням Мінекономрозвитку

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»