Уряд ухвалив Порядок переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку. Крім того, затверджено форму такої спрощеної податкової декларації в разі застосування нульової ставки зазначеного податку.

Нагадаємо: з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2021 року нульова ставка податку на прибуток застосовується платниками, у яких, зокрема, річний дохід не перевищує 3 млн грн, нарахована за кожен місяць звітного періоду зарплата працівників перевищує 2 мінімальні зарплати і які відповідають одному з таких критеріїв:

  • утворені після 1 січня 2017 року;
  • діючі, у яких протягом 3-х попередніх років щорічний обсяг доходів не перевищує 3 млн грн та середньооблікова кількість працівників становила 5–20 осіб;
  • зареєстровані платниками єдиного податку до 1 січня 2017 року та в яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції сягав до 3 млн грн і середньооблікова кількість працівників становила 5–50 осіб.

Цю норму прописано в п. 44 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ.

З метою її реалізації Кабмін ухвалив Порядок переходу платників податку на прибуток підприємств до подання спрощеної податкової декларації з такого податку та форму такої спрощеної податкової декларації. Ці документи було затверджено постановою КМУ від 09.08.2017 р. № 592. Повідомлення про затвердження цього порядку та спрощеної форми прибуткової декларації та їх текст були опубліковані на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України.

Передбачається, що спрощена прибуткова декларація подаватиметься до контролюючого органу в строк, установлений ПКУ для річного звітного (податкового) періоду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»