Регулятор дозволив банкам формувати кредитну документацію (справу) боржника з електронних документів, які створені та підписані банком і боржником із застосуванням електронного цифрового підпису. Ці нововведення запроваджені в контексті законодавчих змін, зокрема, Закону України «Про споживче кредитування», котрим передбачено право укладати в електронному вигляді договори про споживче кредитування.

Відповідні зміни внесені до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого постановою Правління НБУ від 30.06.2016  р. № 351, які також передбачають:

  • узгодженість підходів до врахування банками під час розрахунку розміру кредитного ризику вартості заставного майна, стягнення/реалізація якого обмежена на законодавчому рівні;
  • визначення банками сторони в зобов’язанні за факторинговими операціями з регресом;
  • уточнення вимог у частині засвідчення банками акта щодо контролю наявності та стану заставного майна у вигляді нерухомості й земельних ділянок;
  • порядок оцінки житлово-будівельних кооперативів.

Зміни до Положення № 351 затверджено постановою Правління НБУ від 04.08.2017 р. № 75. Документ діє з 9 серпня 2017 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»