Діючий нині розмір мінімальних цін запроваджено в листопаді 2016 року, і їх рівень не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв.

Протягом лютого-червня 2017 року Мінекономрозвитку проведено низку нарад щодо обговорення питання необхідності перегляду мінімальних цін на алкоголь за участю представників репрезентативної кількості зацікавлених суб’єктів господарювання у цій галузі та їх об’єднань, якими було висловлено підтримку необхідності впровадження зазначеного регулювання та необхідності актуалізації рівня встановлених мінімальних цін на алкогольну продукцію.

Проект постанови «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 р. № 957», яким передбачено збільшити мінімальні оптово-відпускні й роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, було включено до порядку денного засідання Уряду на 9 серпня 2017 року.

Згаданий проект було схвалено. Очікується підвищення мінімальних цін на алкоголь, зокрема, роздрібна ціна на горілку (0,5 л) зросте із 69,78 грн до 79,55 грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»