Для застосування ставки ПДВ у розмірі 7% до операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів такі лікарські засоби мають бути:

  • дозволені для виробництва та застосування в Україні;
  • унесені до Державного реєстру лікарських засобів.

Водночас необхідною умовою для застосування ставки ПДВ 7% є наявність таких виробів у переліку, який затверджується КМУ.

Наразі перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7%, затверджено постановою КМУ від 03.08.2014 р. № 410 (далі — Перелік).

Податківці в ІПК від 28.07.2017 р. № 1389/ІПК/19-00-12-01/12/ підсумовують: операції з постачання на митній території України та імпорту в Україну медичних виробів, які класифікуються за відповідними кодами товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД та включені до Переліку, підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7%. При цьому застосування ставки ПДВ під час здійснення таких операцій безпосередньо залежить від того, включений медичний виріб до Переліку чи ні.

Операції платників податку з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів, які не включено до Переліку, обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Також фіскали зауважили, що введення в дію Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 02.10.2013 р. № 753, не вплинуло на порядок обкладення ПДВ операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів, зокрема на застосування ставок ПДВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»