ДФСУ констатує: станом натепер у Кримінальному процесуальному кодексі України (даліКПК) відсутні прямі норми щодо повноважень прокурорів і слідчих самостійно або через судові органи призначати проведення документальних позапланових перевірок чи ревізій суб’єктів господарювання, а також обов’язку та порядку розгляду слідчими суддями відповідних клопотань.

Отже, контролери в листі від 12.06.2017 р. № 958/2/99-99-23-01-10-1 завважують: питання, які мають врегульовуватися положеннями проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законів України (щодо призначення позапланових ревізій, перевірок)» (від 22.05.2017 р. № 6482), є актуальними й об’єктивно потребують вирішення.

Водночас звертаємо увагу на свіжу ухвалу Херсонського міського суду Херсонської області від 26.07.2017 р. у справі № 766/16882/16-к, у якій слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання старшого слідчого про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки, аргументувавши так: КПК містить вичерпний перелік слідчих і процесуальних дій, дозвіл на проведення яких надається слідчим суддею в передбаченому ним порядку, і в цьому переліку не закріплено повноважень слідчого судді надавати дозвіл на проведення позапланових документальних перевірок суб’єктів господарської діяльності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»