Законодавчими змінами, які запрацювали з 01.01.2017 р., передбачено, що ДПІ здійснюють передусім сервісне обслуговування платників. Натомість Головні управління ДФС в областях, м. Києві, Офіс великих платників податків ДФС (далі — ГУ ДФС) виконують процедури обліку платників.

У зв’язку із цим ДФС розроблено проекти наказів:

  • «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів»;
  • «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Проектами передбачено:

1. Уточнити повноваження територіальних органів ДФС в областях, м. Києві, Центральному офісі великих платників податків ДФС і ДПІ у частині реалізації процедур обліку платників.

ДПІ здійснюватимуть ті процедури обліку платників податків, які не передбачають одночасного виконання чи завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень ГУ ДФС.

2. Установити, що в разі включення відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) такі підрозділи беруться на облік у контролюючих органах на підставі відомостей із ЄДР. В інших випадках узяття на облік за основним місцем обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій здійснюється після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

3. Визначити особливості заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, у разі подання інформації про відокремлені підрозділи юридичної особи з місцезнаходженням за межами України.

4. Виключити положення стосовно призначення та проведення перевірок, урегулювання податкових зобов’язань або податкового боргу й особливостей обліку в контролюючих органах великих платників податків.

5. Уточнити повноваження ГУ ДФС,  ДПІ у частині реалізації процедур обліку платників ЄСВ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»