Кабінет Міністрів України затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року.

Відповідно до Стратегії, у найближчі п’ять років роботу Міндоходів буде спрямовано на розвиток партнерських стосунків із громадянами та бізнесом, удосконалення податкових і митних сервісів, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT-функції в роботу органів доходів і зборів.

Зокрема Міндоходів планує протягом 2013–2014 років зменшити обсяг інформації, що подається платниками, спростити форми декларацій і розробити прості покрокові інструкції їх заповнення для фізичних осіб і підприємств середнього та малого бізнесу. Тож чекаємо на нові форми звітності та порядки їх заповнення.

Також стратегією передбачено вдосконалення існуючих методів попередження та боротьби зі злочинами, пов’язаними з несплатою податків, зборів, митних платежів та витрачанням бюджетних коштів. Для цього й надалі розвиватимуться аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів.

Важливе місце в Стратегічному плані посідають розробка та впровадження комплексної системи протидії корупції в Міндоходів і налагодження активної взаємодії з міжнародними організаціями, що займаються цими питаннями. Крім того, протягом 2014–2018 років для територіальних органів Міністерства планують запровадити табелі, за допомогою яких проводитимуть аналіз ефективності їх роботи.

Розпорядження КМУ «Про затвердження Стратегічного плану розвитку Міністерства доходів і зборів на 2013–2018 роки» від 23.10.2013 р. № 869-р

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»