НБУ продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом пом’якшення тимчасових адміністративних обмежень.

По-перше, до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.2005 р. № 281, унесено чергову порцію змін. А саме — уточнено перелік документів, на підставі яких резиденти (юрособи та ФОП) мають право купити, обміняти інвалюту з метою проведення розрахунків із нерезидентами за імпорт продукції (послуг), який здійснюється без увезення з-за кордону цієї продукції (послуг) на територію України.

Так, з відповідного переліку вилучено документи, які підтверджують потребу використання резидентами відповідної продукції для власних потреб за межами України, якщо цей резидент виробляє продукцію, виконує роботи, надає послуги за межами України. Натомість додано документи, які підтверджують використання  резидентом продукції (послуг) за межами України на підставі договорів (контрактів, угод).

По-друге, змін зазнала постанова Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 13.12.2016 р. № 410: підвищено розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют і банківських металів протягом 1-го робочого дня з 0,5% до 1,0% від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті).

Постанова Правління НБУ
від 03.08.2017 р. № 74
(чинна з 04.08.2017 р.)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»