Незазначення в податковій декларації району місця реєстрації підприємства не тягне за собою втрату таким документом статусу податкової звітності.

Відповідного висновку доходить ВСУ в ухвалі від 27.06.2017 р. № К/800/27699/16.

Справа полягала ось у чому: позивачем засобами телекомунікаційного зв’язку подано податкову декларацію з ПДВ, яку контролюючий орган не прийняв. Останній вважає, що її заповнено з порушенням вимог п. 48.3 ПКУ, адже під час заповнення обов’язкового реквізиту — «місцезнаходження (місце проживання) платника податків» — не вказано район місця реєстрації.

Однак суд наголошує, що прийняття податкової декларації органом ДФС є, по суті, формальним рівнем податкового контролю, під час якого працівник контролюючого органу здійснює візуальну перевірку декларації та її аналіз за формальними ознаками. Своєю чергою, підставою для невизнання податкової декларації податковою звітністю є такі дефекти її заповнення, які впливають на порядок адміністрування податку.

За наслідками безпосереднього дослідження спірної податкової декларації з ПДВ судами встановлено її відповідність наведеним формальним вимогам у частині заповнення обов’язкових реквізитів, зокрема, зазначено й місцезнаходження (податкову адресу) платника податку.

Указана адреса відповідає відомостям, унесеним до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб — підприємців, що підтверджується наявним у матеріалах справи належним чином засвідченим витягом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»