Перелік випадків, за яких граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань підлягають подовженню керівником контролюючого органу за письмовим запитом платника податків, а також перелік осіб, на яких поширюється дія цих положень, визначено п.п. 102.6–102.7 ПКУ.

Механізм подовження граничних строків викладено у відповідному Порядку, затвердженому наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1044.

Для приведення його норм у відповідність до чинного законодавства та у зв’язку з утворенням Державної фіскальної служби України й припиненням діяльності органів ДПС і Держмитслужби оприлюднено проект нового Порядку застосування норм пунктів 102.6–102.7 ст. 102 Податкового кодексу України.

Так, граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань підлягають подовженню, якщо платник податків — фізична особа чи посадова особа юридичної особи протягом зазначених строків:

1) перебував за межами України;

2) перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України в складі команди (екіпажу) таких суден. У цьому разі документальними підтвердженнями є копія трудового договору (контракту) і витяг із судового журналу;

3) перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

4) мав обмежену свободу пересування у зв’язку з ув’язненням чи полоном на території інших держав або внаслідок інших обставин непереборної сили;

5) був визнаний за рішенням суду безвісти відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

Усі обставини мають бути підтверджені документально.

Для подовження граничних строків платник податку може звернутися до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) або за місцем адміністрування (обліку) надміру сплачених грошових зобов’язань із письмовою заявою про подовження граничних строків.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»