31.07.2017 р. Президент України підписав Закон України «Про Конституційний Суд України» від 13.07.2017 р. № 2136-VIII (даліЗакон № 2136).

Серед основних нововведень Закону № 2136 — прозоре формування складу КСУ, а також запровадження інституту конституційної скарги.

Зокрема, судді КСУ, як і раніше, призначатимуться Президентом України, Верховною Радою України та з’їздом суддів України. Однак Законом № 2136 закріплено, що кандидатури на посаду судді КСУ відбиратимуться на конкурсних засадах.

Щодо конституційної скарги, то згідно зі ст. 55 Закону № 2136 нею є подане до КСУ письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні в справі суб’єкта права на конституційну скаргу.

Суб’єктом права на конституційну скаргу є особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечить Конституції України. До суб’єктів права на конституційну скаргу не належать юридичні особи публічного права.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»