У разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ платник ПДВ складає зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника ПДВ.

У такій зведеній податковій накладній зазначають:

  • у графі «Зведена податкова накладна» — помітку «X»;
  • у графі «Отримувач (покупець)» — власне найменування (П.І.Б.) постачальника (платника ПДВ);
  • у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» — умовний ІПН «600000000000»;
  • у верхній лівій частині — відповідний тип причини «13» — складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності;
  • у графі 2 розділу Б табличної частини — дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку під час постачання йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ. Своєю чергою, ПКУ та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, не передбачено особливостей та винятків щодо заповнення графи 2 розділу Б табличної частини податкових накладних, які складаються у зв’язку з використанням в операціях, що не є господарською діяльністю, продукції власного виробництва, собівартість якої має багатокомпонентний склад.

ІПК ДФСУ від 24.07.2017 р.
№ 1324/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»