Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального (далі — Заява).

У Заяві надається інформація, зокрема, про ВСІ введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального. Щодо кожного пункту в Заяві зазначається код пункту реалізації пального (код згідно з ЄДРПОУ, якщо пункт є відокремленим підрозділом юридичної особи) або код за кодифікацією, прийнятою самою особою, назва, місцезнаходження й інші дані, установлені формою Заяви.

Відповідна інформація про пункти, у яких реалізується пальне, є довідковою. Однак, незважаючи на це, вона відноситься до облікових даних платника і є обов’язковою для заповнення Заяви на реєстрацію та внесення до реєстру платників акцизного податку з реалізації пального.

Отже, у випадку реалізації пального через пункти продажу, які не зазначені в Заяві, до суб’єкта господарювання може бути застосована відповідальність, передбачена п. 117.1 ПКУ.

Нагадаємо

Згідно з п. 117.1 ПКУ, неподання в строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи в неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складання податкової звітності, відповідно до вимог, установлених ПКУ, — тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 510 грн.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, учинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, — накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 1020 грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»