Депутати пропонують запровадити можливість пересилання громадянам товарів через міжнародні експрес-вантажі та міжнародні поштові відправлення без сплати митних платежів на суму до 150 євро протягом місяця, а не протягом дня.

Водночас у разі прийняття законопроекту можливе введення спрощеної форми декларування товарів, які не є об’єктом оподаткування та переміщуються в міжнародних поштових відправленнях і міжнародних експрес-вантажах із метою ідентифікації одержувачів товарів і перевірки дотримання граничної суми ввезення товарів протягом місяця без сплати митних платежів.

Так, митний контроль і митне оформлення товарів здійснюватимуться за умови подання органу доходів і зборів особою, визначеною ч. 1 ст. 236 МКУ, документа, у якому ідентифіковано одержувача товарів за кожним відправленням (для фізичної особи — зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, та прізвище, ім’я, по батькові, а для юридичної особи чи її відокремленого підрозділу — найменування та податковий номер), а також визначено фактурну вартість кожного відправлення.

Митний контроль і митне оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в міжнародних поштових відправленнях в адресу фізичних осіб, здійснюються за умови подання органу доходів і зборів особою, визначеною ч. 1 ст. 236 МКУ, або фізичною особою — одержувачем міжнародного поштового відправлення завіреної підписом одержувача копії документа, що посвідчує його особу.

Проект Закону про внесення змін
до Митного кодексу України
щодо заходів з детінізації оподаткування
ввезення товарів в окремих випадках
(№ 6755
)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»