Реєстр отримувачів житлових субсидій має бути створений до 20 грудня 2017 року.

Оскільки громадянин для призначення субсидії надає органам соціального захисту населення право опрацьовувати його персональні дані, а інформація про доходи має обмежений доступ, то реєстр субсидіантів матиме закритий характер з обмеженим доступом. Про це сьогодні повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій  Музиченко.

За його словами, ураховуючи чисельність отримувачів житлових субсидій, а це фактично половина населення України, створення єдиного реєстру субсидіантів є дуже необхідним.

Фахівець Мінсоцполітики додав, що буде відпрацьовано відповідні системи захисту персональних даних отримувачів субсидій, аби реєстр субсидіантів слугував винятково для обліку одержувачів соціальної допомоги. «Доступ до нього матимуть лише Міністерство соціальної політики України та управління соціального захисту населення з метою ефективного управління системою житлових субсидій», — уточнив Віталій Музиченко.

У тому числі реєстр субсидіантів не прив’язуватиметься до жодної іншої системи — чи то митної служби, чи то поліції. «На сьогодні уже побудовано міжвідомчий обмін інформацією, яка необхідна для призначення житлових субсидій. Уже три роки громадяни інформацію про свої доходи у вигляді довідок в управління соцзахисту не надають. Ті органи, які задіяні у цьому процесі, — податкова служба, пенсійний фонд, служба зайнятості — самостійно надають інформацію органам соцзахисту. Тому реєстр субсидіантів створюється для обліку субсидіантів, а не для обміну інформацією про них», — резюмував Віталій Музиченко.

За повідомленням Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»