Оскільки частина чистого прибутку визначається згідно з правилами ведення бухобліку, то за наявності помилки в Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за відповідний період платник має право виправити відповідну помилку в Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за наступний звітний період, який складається наростаючим підсумком.

У разі виявлення помилки в Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) у попередніх роках платник має право виправити відповідну помилку в Розрахунку частини прибутку (доходу) за наступний звітний період.

Відповідні тези озвучила ДФС в ІПК від 21.07.2017 р. № 1289/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Щодо питання виникнення в платника зобов’язання з нарахування та сплати штрафу/пені під час подання уточнюючого Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) з донарахуванням платежу, що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, то ДФС прямої відповіді не надала. Однак указує на те, що в переліку податків і зборів, визначеному ст.ст. 9 і 10 ПКУ, відсутній такий платіж, як частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»