27 липня в Прес-центрі ІА «ЛІГАБізнесІнформ» (за адресою м. Київ, вул. Тимофія Шамрила, 23) було проведено круглий стіл на тему: «Зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проблеми та шляхи їх вирішення».

Одній із перших слово було надано Крупновій Олені, в.о. заступника начальника ГУ ДФС у м. Києві, яка вказала на те, що договори, у т.ч. зовнішньоекономічні контракти та листування з контрагентами, — серед переліку документів, які розглядаються для оцінки ступеня ризиків щодо зупинення реєстрації ПН. Однак якщо такого листування немає або договір укладений в усній формі — це не означає, що інші подані документи (пакет документів) не розглядатимуться комісією. Водночас якщо в платників податків м. Києва виникають питання щодо зупинення реєстрації податкових накладних, вони можуть звернутися із цими запитаннями за номером 461-77-11 й отримати інформацію про проблематику, яка в них виникає.

Нещодавно на своєму офіційному веб-сайті ДФС повідомила, що код послуги відповідно до ДКПП у Таблиці платника податку має містити від 5-ти до 14-ти символів. У доповнення до цього під час круглого столу, Микола Чмерук, Директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем, додав, що при цьому в коді послуги рахуються точки та тире. Крім того, Микола Чмерук закликає не нехтувати поданням такої Таблиці. Адже її подання значно скорочує можливість зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Система зупинення реєстрації ПН повинна працювати однаково для всіх. Законодавець закладав автоматизований порядок отримання документів, моніторингу відповідності податкових накладних. Тож розгляд «кожного конкретного випадку» у цьому випадку вказує на недостатність автоматизації системи. Про це заявила Тетяна Острікова, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

На завершення Дмитро Олексієнко, голова Громадської ради при ДФС України, додав, що система зупинення реєстрації ПН/розрахунку коригування в ЄРПН може негативно позначитися на позиції України в рейтингу Doing business.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»