Практика студентів оформлюється договорами ВНЗ із базами практики, а це можуть бути організації будь-якої форми власності, та наказами про проходження практики.

На цьому акцентує увагу Управління Держпраці у Львівський області.

Для практикантів – студентів вишів законодавчими нормами не передбачено обов’язкової оплати їхньої праці.

Які документи оформлюють за місцем проходження практики студента ВНЗ?

1. Наказ, який складає відділ кадрів. У цьому документі зазначають П.І.Б. практиканта, умови та строк проходження практики, а також призначають керівника практики від підприємства. Якщо оплату за керівництво здійснює підприємство, то в наказі уточнюється також її розмір.

2. Строковий трудовий договір. Якщо під час практики студент виконуватиме трудові обов’язки, то це потребує укладення між ним і підприємством строкової трудової угоди. Трудовий договір оформлюється наказом чи розпорядженням власника або вповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.  У такому наказі (розпорядженні) зазначають, що студент приймається на роботу на певну посаду протягом дії виробничої практики. Без визначення строку, протягом якого студент працюватиме на підприємстві, трудовий договір вважатиметься безстроковим, і його неможливо буде розірвати лише на підставі закінчення виробничої практики.

Також передбачено, що за наявності у штатному розписі вільної посади, робота за якою відповідає вимогам програми практики, студент може бути прийнятий до штату підприємства на час виробничої практики. При цьому на загальнопрофесійну підготовку студента за програмою практики має відводитися не менш ніж 50% часу його роботи.

3. Довідка з місця праці із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади та часу роботи. Якщо із практикантом було укладено трудову угоду та він має на час вступу до навчального закладу трудову книжку, то запис про початок і припинення трудових відносин обов’язково повинен бути внесений до неї. Робиться такий запис навчальним закладом на підставі довідки з місця роботи. Типової форми цієї довідки немає, але в ній повинно бути зазначено спеціальність, кваліфікацію, посаду, за якою практикант працював, і час роботи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»