Нещодавно, а саме — 1 липня, для неприбуткових організацій сплив строк, у який вони повинні були привести власні установчі документи у відповідність до норм ПКУ для того, щоб зберегти статус неприбуткової організації. Такі вимоги не було пред’явлено лише релігійним організаціями, для яких строк становить до 1 січня 2018 року.

Водночас потрібно було надати копії таких документів контролюючому органу. Тому ГУ ДФС у Харківській області наголошує, що під час виключення організації з Реєстру раніше присвоєну їй ознаку неприбутковості скасовано з 1 липня 2017 року.

Надалі для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій підприємство має надати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою 1-РН із позначкою у графі «Реєстрація» і засвідчені підписом керівника чи представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV), а житлово-будівельні кооперативи — також засвідчені підписом керівника чи представника такого кооперативу та скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом (п. 6 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою КМУ від 13.07.2016 р. № 440).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»