Визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є можливість впливу таких операцій на об’єкт обкладення податком на прибуток підприємств платника податків (пп. 39.2.1.4 ПКУ).

Докладно про критерії визнання господарських операцій контрольованими читайте в матеріалі «Трансфертне ціноутворення з 01.01.2017 р.: нові правила» газети № 14/2017.

Своєю чергою, вартість безоплатно наданих товарів ураховується в складі витрат згідно з правилами бухгалтерського обліку й, відповідно, впливає на фінансовий результат до оподаткування та, як наслідок — на об’єкт обкладення податком на прибуток підприємств.

Тож в ІПК від 17.07.2017 р. № 1233/6/99-99-15-02-02-15/ІПК ДФС зазначила: якщо отримувачем безоплатних товарів є нерезидент — пов’язана особа, то господарська операція з безоплатного надання товарів підпадає під визначення контрольованої. При цьому ціна таких товарів для цілей трансфертного ціноутворення розглядається з урахуванням умов усіх договорів, пов’язаних із такою операцією, що можуть впливати на об’єкт обкладення податком на прибуток резидента.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»