Неприбуткова організація, зокрема громадське об’єднання, повинна утримувати податок із доходів нерезидентів у разі виплати членських внесків у розмірі 15% їх суми та за рахунок цього нерезидента під час виплати таких внесків, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати.

Зважаючи на те що членські внески не виокремлені як окремий вид доходу, що отримує нерезидент із джерелом походження з України, то такі виплати розглядають у складі інших доходів від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього чи іншого нерезидента) господарської діяльності на території України (пп. «й» пп. 141.4.1 ПКУ).

Для застосування пониженої ставки податку на прибуток згідно з правилами міжнародного договору України та визначення об’єкта обкладення з податку на прибуток ПКУ містить певні вимоги щодо бенефіціарності отримувача виплати. Так, бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу не може бути юридична або фізична особа, навіть якщо така особа має право на отримання доходу, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є лише посередником щодо такого доходу.

Резидент під час виплати доходів нерезиденту може застосовувати правила міжнародного договору в разі наявності довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України, відповідно до вимог ст. 103 ПКУ.

ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 17.07.2017 р.
№ 1204/ІПК/26-15-12-03-11

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»