Уже наступного року в Україні буде запроваджено європейські стандарти безпеки у сфері комерційних автомобільних перевезень. Про це 11 листопада повідомив директор Департаменту безпеки Міністерства інфраструктури України Микола Горбаха під час Форуму національного партнерства з безпеки дорожнього руху «Державна цільова програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2016 року. Завдання та перспективи реалізації».

«Засоби активної та пасивної безпеки на транспортних засобах вкрай необхідні. Міністерство веде активну роботу в цьому напрямку — вже наступного року вступить у дію європейська система сертифікації транспортних засобів — нових та тих, що ввозяться на територію України. Це пов’язано з тим, що Україна приєдналася до Женевської угоди, яка стосується технічних приписів конструкцій транспортних засобів. Крім того, Міністр дав доручення провести об’єднання 25 державних учбових комбінатів в одне підприємство, підпорядковане Міністерству, розвинути систему автодромів для навчання водіїв та запровадити систему професійного підтвердження компетентності водіїв кожні 5 років. Ці заходи, зокрема, передбачені й проектом Угоди про асоціацію з ЄС», — зауважив Микола Горбаха.

Крім того, Державною програмою передбачено встановлення захисного бар’єрного огородження — ця норма, спрямована на запобігання таких аварійних ситуацій, як виїзд транспорту на зустрічну смугу або потрапляння в кювет, діє й у Європі. Також в Україні наступного року на ліцензованому автотранспорті стануть обов’язковими засоби пасивної безпеки, наприклад, ремені безпеки.

За повідомленням прес-служби Мінінфраструктури

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»