Визначаємо розмір бази оподаткування платою за землю виходячи з величини нормативної грошової оцінки земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.

Нормативна грошова оцінка — оцінка, яка на підставі рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування може проводитися з періодичністю не рідше ніж раз на:

  • 5–7 років — для земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, а також земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів;
  • 7–10 років — для земельних ділянок несільськогосподарського призначення, розташованих поза межами населених пунктів.

Під час подання першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом із нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Надалі, тобто з настанням чергового строку виконання нормативної грошової оцінки, довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки подається в разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Своєю чергою, у період затвердження органом місцевого самоврядування нормативної грошової оцінки земельних ділянок величина нормативної грошової оцінки обчислюється з використанням коефіцієнтів індексації.

Поширення набула практика отримання платниками довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок, тоді як акт нормативно-методичного регулювання оцінки був розроблений, проте не був застосований для виконання землеоціночних робіт, і технічна документація з нормативної грошової оцінки земель для таких земельних ділянок не була складена та затверджена органом місцевого самоврядування.

За таких обставин мають місце чисельні запити щодо надання податкових консультацій у частині визначення порядку уточнення податкових зобов’язань із плати за 2017 рік.

З огляду на викладене, для визначення бази оподаткування платою за землю за 2017 рік, платникам податків необхідно враховувати:

  • нормативну грошову оцінку земель,
  • дату затвердження (набрання чинності) технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки,
  • коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки, які обчислюються кумулятивно залежно від дати затвердження (набрання чинності) рішення про нормативну грошову оцінку земельних ділянок у межах населеного пункту.

Лист ДФС 13.07.2017 р.
№ 18473/7/99-99-12-02-03-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»