ДФС розробила й оприлюднила проект наказу Мінфіну щодо зміни блокувальних критеріїв для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567.

Згідно із цим проектом, перший блокувальний критерій звучатиме так:

  • обсяг постачання товару/послуги, зазначений у ПН/РК, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 р. в отриманих ПН/РК, зареєстрованих у ЄРПН, і митних деклараціях, й обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного в ПН/РК, зареєстрованих із 01.01.2017 р. у ЄРПН,

та

  • переважання в такому залишку (понад 75% загального такого залишку) товарів із кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС,

та

  • відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в ПН, яка подана на реєстрацію в ЄРПН, в інформації, наданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Щодо другого блокувального критерію, цей проект змін не передбачає.

Про блокувальні критерії, які діють нині, ми розповідали в матеріалі «Блокування реєстрації податкових накладних: найважливіші аспекти» газети № 119/2017.

Текст цього проекту опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»