Податковий борг — сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої в порядку, визначеному ПКУ.

Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності — шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває в податковій заставі.

Стягнення коштів із рахунків платника податків у банках, котрі обслуговують такого платника податків, і з рахунків платників податків у СЕА ПДВ, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Якщо платник податків оскаржує рішення контролюючого органу до суду, то суд може прийняти рішення або на користь платника податків, або на користь контролюючого органу. Контролюючі органи повинні виконати це судове рішення. Водночас розтлумачення рішення суду на предмет визначення правового статусу будь-яких категорій податкових правовідносин (у т.ч. податкового боргу, податкової вимоги) не належить до повноважень ДФС.

На це звертає увагу ДФС в ІПК від 06.07.2017 р. № 1014/6/99-99-17-01-15/ІПК.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»