На сьогодні система моніторингу оцінки ризиків зупиняє схеми ухилення від оподаткування, на руйнування яких вона була націлена. Про це розповів директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук. Його слова цитує прес-служба ДФС.

Зупиняються всі операції, які підпадають під критерії ризиків. Основними критеріями, зокрема, є наявність «пересорту» під час реєстрації податкових накладних або відсутність ліцензії.

У разі зупинки податкової накладної платник податку має право надати Таблицю платника податків, що дозволяє істотно надалі зменшити кількість тих податкових накладних, які зупинятимуться. Таблиця має містити лише ті коди УКТ ЗЕД і ті коди КВЕД, які справді відповідають діяльності платника, по якому зупинена податкова накладна.

«Якщо ви подали Таблицю платника податків і не отримали відповіді, необхідно не надсилати іншого, а зачекати на рішення комісії. Комісія працює в посиленому режимі. Ми намагаємося розглядати Таблиці платника податків у найкоротший строк — до 5-ти днів. Як свідчить практика застосування, якщо платник подав Таблицю платника податків, вона прийнята комісією, у подальшому такі операції платника не зупиняються», — завважив Микола Чмерук.

Водночас у спільній заяві Мінфіну та ДФС щодо роботи системи моніторингу ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних, ідеться про наявність також і технічних проблем. Мінфін і ДФС зараз працюють із максимальним залученням додаткових ресурсів задля якнайшвидшого вирішення проблем під час реєстрації накладних.

Зараз оперативно вирішуються певні складнощі з поданням документів, викликані недостатньо задовільною роботою Кабінету платника податків і нещодавньою кібератакою на IT-системи ДФС. Зокрема ДФС продовжує посилювати свої системи й удосконалює роботу Кабінету. Також звертаємо увагу платників податків на те, що задля пришвидшення процесу, формувати й подавати документи можна через будь-який зручний для них сервіс.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»