У зв’язку із численними запитами територіальних органів щодо можливості включення комунальних некомерційних підприємств до Реєстру неприбуткових установ та організацій ДФС роз’яснила, зокрема, таке.

Відповідно до ст. 52 ГКУ, некомерційне господарювання — це самостійна систематична господарська діяльність, що провадиться суб’єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних й інших результатів без мети одержання прибутку.

Некомерційна господарська діяльність провадиться суб’єктами господарювання державного чи комунального сектора економіки в галузях (видах діяльності), у яких згідно зі ст. 12 ГКУ забороняється підприємництво, на основі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.

Статтею 53 ГКУ передбачено, що некомерційна господарська діяльність може провадитися суб’єктами господарювання на основі права власності чи права оперативного управління в організаційних формах, які визначаються власником або відповідним органом управління чи органом місцевого самоврядування з урахуванням вимог, передбачених ГКУ й іншими законами.

У разі якщо господарська діяльність юридичної особи, зареєстрованої як суб’єкт некомерційного господарювання, набуває характеру підприємницької діяльності, до неї застосовуються положення ГКУ й інших законів, якими регулюється підприємництво.

Комунальні підприємства, що провадять некомерційну господарську діяльність, можуть бути включені до нового Реєстру в разі відповідності вимогам, зазначеним у п. 133.4 ПКУ.

Лист ДФСУ від 11.07.2017 р.
№ 18066/7/99-99-12-02-04-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»