Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, окрім випадків, передбачених Порядком  заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених під час складання податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

Згідно з формою додатка 2 до податкової накладної, у графі 1 розділу Б розрахунку коригування «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» зазначається порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується.

Можлива ситуація, коли постачальником платника неправильно заповнено графу 1 розділу Б розрахунку коригування, а саме: помилково зазначено не порядкові номери рядків податкової накладної, що коригуються, а номери по порядку рядків такого розрахунку коригування.

У разі допущення помилки в графі 1 розрахунку коригування платнику податку — постачальнику з метою виправлення такої помилки доцільно скласти другий розрахунок коригування до тієї ж податкової накладної, у якому вказати правильні показники. При цьому розрахунок коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, складається з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.

ІПК ДФСУ від 13.07.2017 р.
№ 1165/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»