Заяви за формами №№ 1-ОПП, 1-РПП, 5-ОПП, 8-ОПП можуть бути подані до контролюючого органу:

  • особисто;
  • через уповноважену особу (з пред’явленням примірника оригіналу документа, що засвідчує його повноваження, або копії такого документа, засвідченої нотаріально чи державною установою);
  • направлені поштовим відправленням.

Водночас у разі подання документів поштовим відправленням копії документів повинні бути засвідчені нотаріально чи державним органом, який видав (зареєстрував) документи, здійснив реєстрацію незалежної професійної діяльності чи акредитував (зареєстрував, легалізував) платника податків (п. 4.10 р. IV й абз. 8 пп. 1 п. 6.7 р. VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588, даліПорядок № 1588).

Окрім цього, ані ПКУ, ані Порядок № 1588 не обмежують право платників податків щодо подання до контролюючих органів заяв за ф. № 17-ОПП і повідомлень за ф. № 20-ОПП поштовим відправлення.

Також податківці завважили, що заява за ф. № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», заява за ф. № 17-ОПП та повідомлення за ф. № 20-ОПП можуть бути подані до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 7.2 р. VII, п. 8.4 р. VIII та п. 9.3 р. IX Порядку № 1588).

Підкатегорія 119.13 системи «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»