До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума ЄСВ, що вноситься за рахунок його роботодавця в розмірах, визначених законом (пп. 165.1.6 ПКУ).

Органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб і персоніфікований облік надходжень від сплати ЄВ, а також персоніфікований облік коштів накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять від інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб — платників податків й інших обов’язкових платежів, органів доходів і зборів, роботодавців, фізичних осіб, органів реєстрації актів громадянського стану, державної служби зайнятості, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, компанії з управління активами, зберігача й інших підприємств, установ, організацій та військових формувань.

Водночас прикінцевими положеннями Закону № 1058 установлено, що вимоги (положення), які стосуються Накопичувального фонду, набирають чинності з дня запровадження законом порядку перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду.

Зважаючи на наведене, а також необхідність у майбутньому вдосконалення обліку суми збору на державне пенсійне страхування, що вносяться за рахунок працедавця в розмірах, визначених законом, й обліковуються в індивідуальній картці застрахованої особи (найманого працівника), зазначена інформація до набрання чинності законом про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду в податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою «133» не відображається.

ІПК ДФС від 12.07.2017 р.
№ 1142/ІПК/20-40-13-11-11

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»