Протягом вихідних було розглянуто більш ніж 500 Таблиць, з яких прийняли 460. Очікується розгляд ДФС іще 1000 Таблиць. Ті, хто відправив Таблиці та не отримав іще квитанції, незабаром очікуйте на квитанцію 2. Комісія працює постійно, не встигаючи відправляти рішення.

Про це інформує платників ПДВ Юлія Дроговоз на своїй сторінці у Facebook, яка входить до складу Громадської ради при ДФС.

Іще раз про алгоритм дій платників.

Для тих, чиї Таблиці враховуватимуться:

  • наступні податкові не блокуватимуться;
  • по тих накладних, які заблоковані та за якими надана Таблиця, пояснення та копії документів, найімовірніше, буде прийнято позитивне рішення про реєстрацію ПН/РК;
  • по заблокованих накладних, за якими ще не відправлені документи й пояснення, необхідно подати пояснення та надати посилання на подані документи;
  • по тих накладних, за якими до моменту розгляду Таблиці, прийнято негативне рішення (про відмову в реєстрації ПН/РК), — варто подати скаргу згідно з п. 56.23 ПКУ та відповідно до вимог постанови КМУ від 04.07.2017 р. № 485. Скарга подається в ГФС України за адресою: м. Київ, Львівська пл., 8.

Для тих, чиї Таблиці не будуть враховані:

  • подавайте Таблицю повторно, якщо немає ще рішення про відмову в реєстрації ПН/РК;
  • відправляйте адмін. скаргу за п. 56.23 ПКУ та постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 485, якщо прийнято негативне рішення.

За адміноскарженням пишіть у скарзі прохання взяти участь під час її розгляду, хоча питання участі платників у розгляді скарги досі чітко не визначене.

Іще раз про розрахунок обсягу постачання товарів/послуг...

Для розрахунку обсягу 500 тис. грн податкові накладні/розрахунки коригування враховуються за датою складення, а не за датою реєстрації. Зважаючи на це, постає запитання: як рахується податкове навантаження, у знаменнику якого вказується обсяг постачання товарів/послуг за 12 місяців — за датою складання ПН/РК чи за датою їх реєстрації?

І ще одне запитання, яке поки не отримало відповіді: хто подає копії документів, пояснення й Таблицю в разі блокування розрахунку коригування — покупець чи постачальник? Якщо це покупець, на якого покладається обов’язок реєструвати розрахунок коригування, то які саме документи? За логікою, саме покупець повинен надавати документи, але в такому випадку він не зможе подати Таблицю, хоча це ще одне запитання без відповіді.

Юлія Дроговоз наводить також приклад того, як правильно заповнити Таблицю даних платника податків. Своєю чергою, коди УКТ ЗЕД/ДКПП придбаних товарів/послуг і товарів/послуг повинні бути в різних рядках!

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»