До вповноваженого банку, у якому відкритий власний рахунок, можна подати заяву до НБУ про видачу е-ліцензії:

  • у вигляді паперового документа, який слід засвідчити підписом фізособи (заявника),

або

  • у вигляді електронного документа, що має бути підписаний фізичною особою (заявником) ЕЦП, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 р. № 852-IV.

До того ж е-ліцензія може бути підставою для купівлі іноземної валюти. Адже Положення № 54, яке регулює видачу е-ліцензій, такої заборони не містить.

Перелік обов’язкових реквізитів, які повинна мати заява про купівлю іноземної валюти, визначений п. 3 гл. 1 р. IV Положення № 281. До цих реквізитів належить, зокрема, підстава для купівлі іноземної валюти — посилання на документи, які відповідно до нормативно-правових актів Національного банку з питань торгівлі іноземною валютою є підставою для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України.

У полі цього реквізиту заяви про купівлю іноземної валюти наводити значення — «індивідуальна ліцензія Національного банку України в електронній формі», «е-ліцензія Національного банку України» або інше аналогічне значення. Тобто дозволено подавати до вповноваженого банку заяву на купівлю іноземної валюти без зазначення в ній конкретного номера е-ліцензії та дати її видачі.

Лист НБУ від 13.07.2017 р. № 40-0005/48633

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»