У разі якщо платник ПДВ своєчасно не зареєстрував  ПН і/або РК до такої ПН, та цей факт було виявлено під час перевірки, до нього застосовується штраф на підставі абз. 1 п. 1201.2 ПКУ.

Водночас платник податків мусить зареєструвати відповідні ПН і/або РК до ПН протягом 10 к.дн., наступних за днем отримання платником податку ППР зі штрафом за їх несвоєчасну реєстрацію. Якщо цей обов’язок не виконати — штраф буде накладено ще повторно, на підставі абз. 2 п. 1201.2 ПКУ.

Але як  бути, якщо з дати складання несвоєчасно зареєстрованих ПН і/або РК минуло 365 к.дн. (за умови, якщо реєстрація ПН та/або РК не зупинялася), і, відповідно, платник ПДВ не має права зареєструвати їх у ЄРПН?

Фахівці ДФСУ дотримуються щодо цього питання лояльної позиції: у зазначеному випадку штраф, передбачений абз. 2 п. 1201.2 ПКУ, до платника податків НЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ.

Підкатегорія 101.27 системи «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»