Операція платника податку з постачання книжок вітчизняного виробництва (коди 4901 та 4903 УКТ ЗЕД) із додатковим компонентом (модулем), який призначений для відтворення звуків і мелодій та є невід’ємним (вбудованим) елементом книжки, обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

За такою операцією складається одна податкова накладна, оскільки здійснюється постачання безпосередньо книжки разом із додатковим невід’ємним (вбудованим) компонентом (модулем), а не окремо складових її частин.

З питання визначення найменування товарів (продукції) та відповідності їх коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД із метою правильності оформлення документів (у т.ч. податкових накладних) під час здійснення платником податку операції з постачання таких товарів (продукції) пропонуємо звернутися до ТПП або науково-дослідного інституту судових експертиз.

Податківці в ІПК від 05.07.2017 р. № 969/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадали: суми ПДВ, нараховані у зв’язку з придбанням товарів/послуг, підлягають включенню до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, незалежно від того, чи такі товари/послуги почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку, чи ні.

Крім того, відповідно до п. 198.5 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, та скласти й зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за правилами, визначеними податковим законодавством, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п. 189.9 ПКУ).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»