ДФС розмістила актуальні питання щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.

Питання: по даним станом на декілька днів тому, реєстрація ПН майже по всіх підприємствах, які надають послуги, зокрема, вантажні перевезення, припинена. Підстава: коди на надання послуг не збігаються з кодами на «вхідні» товари.

Якщо за результатами автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування відповідним критеріям установлено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає умовам, визначеним п.  6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Критерії), затверджених наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567, то реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Аби уникнути зупинки податкових накладних/розрахунків коригування, які подано на реєстрацію до ЄРПН та свідчать про постачання (виготовлення) товарів/послуг платником на постійній основі, такий платник відповідно до п. 3 Критеріїв має право надати інформацію за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності окремо за кожним видом економічної діяльності (далі — Таблиця даних платника податку).

Моніторинг здійснюватиметься ДФС з урахуванням поданої Таблиці даних платника податку, якщо така таблиця буде врахована комісією ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної.

Питання: блокується реєстрація ПН, виписаних на неплатників ПДВ, що суперечить наказу Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567. Згідно з п. 5 цього наказу, якщо ПН складена за операцією, яка звільнена від оподаткування, така ПН/РК не підлягає автоматичному моніторингу відповідності критеріям оцінки.

Станом натепер податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування, не підпадає під автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування.

Питання: для виробників товарів/послуг проблемою є відсутність процедури розгляду Таблиці даних платників податків. Багато з них отримують відмову по відправлених таблицях, хоча згідно з наказом платники мають право направляти одну лише Таблицю без додаткових документів (якщо квитанції до накладних були отримані в період тестового режиму). Причина відмови відсутня.

Інформація, подана платником податку за формою згідно з додатком до Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, розглядається  комісією ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації (далі — Комісія ДФС) протягом 5-ти робочих днів.

Відповідно до останнього абзацу п. 5 Критеріїв передбачено, що в разі якщо до контролюючого органу надійшла інформація, яка свідчить про надання платником недостовірної інформації згідно з додатком до Критеріїв, Комісія ДФС має право прийняти рішення про неврахування інформації, наданої платником за встановленою формою, при здійсненні ДФС автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»