Уряд 12.07.2017 р. прийняв постанову, якою внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

«У рамках реалізації програм держпідтримки було вдосконалено механізм здешевлення кредитів. Зокрема вдвічі збільшено розмір часткової компенсації відсоткової ставки для малих і середніх аграріїв-позичальників.

Цьогоріч на цю програму передбачено 300 млн грн», — сказав перший заступник Міністра агрополітики, коментуючи рішення Уряду.

Прийнятий документ удосконалює механізм надання державної підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу шляхом часткової компенсації відсоткової ставки за залученими в банках кредитами.

Дотепер часткова компенсація за кредитами становила 50% від облікової ставки НБУ. Унесені зміни збільшують таку компенсацію вдвічі (100% від облікової ставки НБУ) для малих та середніх агровиробників і тих, хто вирощує та розводить ВРХ.

Так, визначено розмір компенсації для окремих позичальників:

  • у розмірі облікової ставки НБУ (станом натепер — 12,5%) — для позичальників, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції до 10 млн грн, і позичальників, які провадять діяльність із вирощування та розведення великої рогатої худоби з метою підтримки підприємств малого та середнього бізнесу;
  • у розмірі 50% облікової ставки Національного банку — іншим позичальникам.

Позичальники зможуть отримувати державну підтримку за кредитами, які залучать у 2017 році без визначення граничної межі процентних ставок за користування кредитами. Водночас обмеження за кредитами, які залучались у 2015 та 2016 роках, залишено незмінними.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»