З початку роботи системи моніторингу ризиків і блокування накладних у ЄРПН зареєстровано понад 5,1 млн податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ понад 26,2 млрд грн. За цей період зупинена реєстрація 54 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 789,8 млн грн. Це становить 1% до загальної кількості податкових накладних/розрахунків коригування, що реєструвалися.

У Мінфіні зазначили, що призупинення реєстрації накладних спрацювало за двома критеріями:

1) наявний «пересорт» товарів — невідповідність обсягу або відсутність придбання товару під час його реалізації;

2) відсутність ліцензій, які засвідчують право суб’єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову й роздрібну торгівлю підакцизними товарами.

Фіскали нагадали: у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН відповідно до п. 201.16 ПКУ платник податку має право подати протягом 365 к.дн., що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в такій податковій накладній/розрахунку коригування, пояснення та/або копії документів, зазначені в пп. «в» пп. 201.16.1 ПКУ.

Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (Повідомлення).

Повідомлення (J(F)1312601) формується за кожною окремо податковою накладною/розрахунком коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатка не повинен перевищувати 2 МБ).

Наразі ДФС систематизує проблемні питання, які виникають у бізнеса щодо роботи системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»