Номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця) указується в графі 2 податкової накладної. Кількість найменувань поставлених товарів/послуг в одній податковій накладній не може перевищувати 9999 позицій. Графа 2 віднесена до обов’язкових реквізитів податкової накладної.

Номенклатура товарів або послуг повинна відповідати формулюванню в первинних документах, якими супроводжується постачання товарів або надання послуг.

Податківці зауважили: питання правомірності відображення в обліку товарів українського походження, які мають ознаки однорідних й ідентичних, однаковий код УКТ ЗЕД та ДСТУ, але найменування яких відрізняються, по одному найменуванню та однорідній групі, за своїм змістом не належить до компетенції ДФС.

До того ж вони наголосили: у графі 2 податкової накладної «Номенклатура товарів/послуг продавця» найменування товару, який сформовано в обліку підприємства, має відповідати формулюванню в первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів, та графа не повинна містити інших даних.

ІПК ДФС від 29.06.2017 р.
№ 873/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»