Під час експрес-аналізу заборони використання продукту «1С» українськими підприємствам компанія ЛІГА:ЗАКОН наголошувала, що за використання програми за ліцензіями, придбаними до введення санкцій, бізнес не штрафуватимуть.

Певна річ, це питання найбільше цікавило представників бізнесу. Під час його обговорення на круглому столі «Нові санкції щодо країни-агресора: що далі?» представник СБУ Юлія Лапутіна зауважила, що заборона використовувати програмні продукти «1С» не стосується приватного сектора. СБУ може лише рекомендувати, але не заборонити використовувати цю програму госпрозрахунковими підприємствами.

Компанія ЛІГА:ЗАКОН направила офіційне звернення до СБУ щодо використання бухгалтерської програми «1С: Бухгалтерія», аби мати підтвердження — на що ж чекати бухгалтерам, які продовжують використовувати «1С».

Представники СБУ в листі від 28.06.2017 р. № 30/1/5-4716 повідомили: використання госпрозрахунковими підприємствами програмного продукту «1С: Бухгалтерія» за ліцензіями, що були придбані ними до набрання чинності Указом Президента України від 15.05.2017 р. № 133/2017, не є порушенням чинного законодавства України.

Виключний перелік юридичних осіб, щодо яких застосовано обмежувальні заходи (санкції), міститься в додатку 2 до рішення Ради безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», уведеного в дію Указом Президента України від 15.05.2017 р. № 133/2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»